Uzavření provozu ŠJ:
během letních prázdnin bude ve škole probíhat první etapa rekonstrukce elektrorozvodů. V termínu od 1-7. do 9.7. bude z tohoto důvodu uzavřena taky školní jídelna.  Od 12.7. do 31.7. bude možno vyzvedávat obědy pouze do jídlonosičů. Děkujeme za pochopení.
DOTAZNÍKY
Děkujeme všem žákům i rodičům za vyplnění dotazníků k distanční výuce. Jejich výstupy najdete v dokumentech.
PŘEJEME KRÁSNÉ A POHODOVÉ LÉTO

PŘIPRAVUJEME LETNÍ KEMPY:
kemp1.png

Banner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif

Úvod > Škola > Aktuality > Dopravní výchova

Dopravní výchova

11.11.2019

V pondělí 11. listopadu proběhla ve 4. A první část dopravní výchovy, která se uskuteční ve všech 4. a 5. ročnících naší školy. Zopakovali jsme si bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu chodce, cyklisty, ale také cestujícího hromadnou dopravou. Vysvětlili jsme si nutnost používání autosedačky a bezpečnostních pásů. Společně jsme si vyplnili dopravní testy a ověřili si tak naše znalosti. Na závěr jsme shlédli několik instruktážních videí o tom, jak správně jednat v určitých krizových situacích, ale také jak těmto situacím předcházet.

Druhá část dopravní výchovy proběhne na jaře a její součástí bude složení zkoušky nejen teoretické, ale také praktické /jízda na kole/. Po úspěšném složení zkoušky získají žáci průkaz cyklisty.

Postřehy žáků:

Dopravní výchova mě bavila. Učili jsme se o bezpečném chování na silnici, ale i na chodníku. Už mi je jasný, že večer bych měl mít reflexní vestu nebo aspoň pásky. Pán nám ukazoval opravdovou situaci na videu a nevěřil bych, že ty lidi jsou vidět na poslední chvíli. Vestu nemám, pásky jo, tak je budu používat. Hodně se těším na jaro. Půjdeme se třídou na autodrom a budeme tam jezdit na kole.

Matouš Krejsa, 4.A

Na dopravní výchově se mi líbilo, že nám pán všechno řekl – kde se má jezdit, jaké máme značky, jak se máme chovat, co se nám může stát … Dělali jsme testy, ale nejlepší byly videa. Vím, co se stane, když se nerozhlídnu nebo co bych měla dělat při bouračce. Mám radost, že si správně pamatuju čísla záchranky, policie a hasičů. Bylo to dobrý a bavilo mě to. Rychle to uteklo.

Kamila Kramčaninová, 4.A