Beseda pro rodiče - kyberšikana
besedy prevence 6.D, 9.C
Vánoční dílny v ŠD
Výběrové řízení na dodávku tabletů
Škola nanečisto - 2. setkání na 1. st.
Vánoční dílny v ŠD
florbal 8. a 9.tříd, okrskové kolo
Krabice od bot - náměty na vhodný dárek
agentura Pernštejni "Leonardo da Vinci"
Čerování na 1. stupni
Krabice od bot - náměty na vhodný dárek
Čertování v tělocvičně 1.st.
Soutěž "5 jazyků na pódiu"
Bubnování
Bubny do škol - 1. st.
Červená stužka
besedy prevence 7.A, 8.A
besedy prevence 7.B, 9.B
sportovní turnaj pro žáky 9.tříd
Vánoční program pro rodiče
Předvánoční tvoření žáků 2. B
besedy prevence 6.C
besedy prevence 7.A, 9.A
sportovní turnaj pro žáky 6. a 7.tříd
Předvánoční setkání žáků a učitelů 2.stupně v kostele sv. Vavřince

IMG_20191206_115659.jpgIMG_20191211_145512.jpg

Moc děkujeme všem, kteří se spolu s námi zapojili  Ve středu proběhl Vánoční koncert a jarmark ve
do krásného projektu "Krabice od bot". Je to            spolupráci s nadací VIA. Výtěžek tohoto
neuvěřitelné, ale společnými silami jsme vybrali       koncertu bude věnován Azylovému domu ve
necelých 160 dárků. Děkujeme všem žákům,           Vysokém Mýtě společně s výtěžkem z jarního
učitelům, ale především všem rodičům.                    koncertu. Moc děkujeme všem účinkujícím,

Protože jsme vybrali tolik dárků, podarovali jsme     organizátorkám celé akce a hlavně ,
Dětský domov v Holicích, Dětský domov
Dolní         návštěvníkům, kteří si našli čas a přišli si  s
Čermné, Azylový dům ve Vysokém Mýtě a               námi zazpívat. Velmi nás potěšily kladné ohlasy.

Výchovný ústav v Brandýse nad Orlicí.                      Zvláště pocta Karlu Gottovi možná nenechala

Doufejme, že dětem uděláme radost a 24.12             některé oko suché. Jsme rádi, že jsme mohli         se jim rozsvítí jiskřičky v očích                                    nadělit radost.

Všem moc děkujeme                                                Budeme se těšit na další setkání.

Úvod > Škola > Aktuality > Dopravní výchova

Dopravní výchova

11.11.2019

V pondělí 11. listopadu proběhla ve 4. A první část dopravní výchovy, která se uskuteční ve všech 4. a 5. ročnících naší školy. Zopakovali jsme si bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu chodce, cyklisty, ale také cestujícího hromadnou dopravou. Vysvětlili jsme si nutnost používání autosedačky a bezpečnostních pásů. Společně jsme si vyplnili dopravní testy a ověřili si tak naše znalosti. Na závěr jsme shlédli několik instruktážních videí o tom, jak správně jednat v určitých krizových situacích, ale také jak těmto situacím předcházet.

Druhá část dopravní výchovy proběhne na jaře a její součástí bude složení zkoušky nejen teoretické, ale také praktické /jízda na kole/. Po úspěšném složení zkoušky získají žáci průkaz cyklisty.

Postřehy žáků:

Dopravní výchova mě bavila. Učili jsme se o bezpečném chování na silnici, ale i na chodníku. Už mi je jasný, že večer bych měl mít reflexní vestu nebo aspoň pásky. Pán nám ukazoval opravdovou situaci na videu a nevěřil bych, že ty lidi jsou vidět na poslední chvíli. Vestu nemám, pásky jo, tak je budu používat. Hodně se těším na jaro. Půjdeme se třídou na autodrom a budeme tam jezdit na kole.

Matouš Krejsa, 4.A

Na dopravní výchově se mi líbilo, že nám pán všechno řekl – kde se má jezdit, jaké máme značky, jak se máme chovat, co se nám může stát … Dělali jsme testy, ale nejlepší byly videa. Vím, co se stane, když se nerozhlídnu nebo co bych měla dělat při bouračce. Mám radost, že si správně pamatuju čísla záchranky, policie a hasičů. Bylo to dobrý a bavilo mě to. Rychle to uteklo.

Kamila Kramčaninová, 4.A