Sobotní výlet ŠD za zvířátky
Abeceda peněz

V pátek 25.9. naše škola ředitelské volno nevyužije.
Učíme normálně dle rozvrhu a to na obou stupních školy.

Od pátku 18.9. ministerstvo zdravotnictví vydalo příkaz používat roušku na 2. stupni ZŠ i ve třídách při výuce. Každý žák by měl mít minimálně 2 - 3 roušky na den (1 rouška doporučena na max. 2 hod. používání), aby je mohl během dne vyměnit.

SLEDUJTE MS TEAMS, výukové materiály a úkoly budou vkládány tam.
Prosíme rodiče, aby v současné době neposílali do školy děti s příznaky onemocnění jakoukoliv virovou infekcí. Děkujeme za pochopení.
Provoz školy ve školním roce 2020/2021 - hygienická opatření a distanční výuka - viz dokumenty

Soutěže

Informace ŠJ
Vážení strávníci, vzhledem ke zvyšujícím se nákladům na stravování bude od 1. 9. 2020 cena obědů navýšena takto:
děti do 10 let: 28,- Kč
děti 10 - 14 let: 30,- Kč
děti 15+: 32,- Kč
Prosíme rodiče, aby si zkontrolovali  nastavení inkasa.
Pro cizí strávníky bude platit jednotná cena: 70,- Kč

Úvod > Škola > Aktuality > Plavecký výcvik

Plavecký výcvik

12.11.2019

Žáci 4.A byli jedni z prvních, kteří v úterý 12. listopadu ukončili plavecký výcvik. V deseti lekcích se učili a následně procvičovali jednotlivé plavecké styly. Součástí výuky byla také instruktáž o záchraně tonoucího a základech první pomoci. Velkým zpestřením pak bylo koupání v tričkách, kdy si žáci vyzkoušeli záchranu a sami poznali, jak je těžké plavat v oblečení. Závěrečnými závody se pak jen potvrdilo, že všichni žáci plavecký výcvik zvládli a už teď se těší na jeho pokračování v příštím školním roce.

Jak hodnotí plavecký výcvik sami žáci:

Plavecký výcvik mě hodně bavil. Jsem rád, že jsem vše pochopil a už všechno dělám dobře. Ale trošku lituju paní učitelku na plavání, protože to s námi někdy měla hodně těžký. Jsem rád, že jsem se naučil základní plavecký styly /prsa, znak a kraul/. Na posledním plavání byl velký závod. Skončil jsem čtvrtý ze čtyř, ale to mi vůbec nevadí. Protože vím, že už konečně umím pořádně plavat.

Lukáš Kovačka, 4.A

Plavání bylo super. Oproti minulému roku jsem se naučila pády do vody a taky nám pan učitel na jednom spolužákovi ukázal, jak se zachraňuje tonoucí člověk. No, není to jednoduchý. Naučila jsem se kraul a šipku. Mohla bych o plavání psát hodně dlouho, ale důležitý bylo, že tam byli hodní učitelé. Užila jsem si závody, štafetu, vodní pólo a to i přesto, že jsem se několikrát nalokala.

Valentýna Smetáková, 4.A

Plavání bylo fakt super. Naučil jsem se hodně nových věcí a to jsem si myslel, že umím plavat. Umím, ale teď ještě mnohem lépe. Líbilo se mi všechno, ale nejvíc poslední plavání. Závodili jsme. Nejdřív druháci a pak my. Snažil jsem se a bylo to znát. Dostal jsem se do finále. Tam jsem skončil třetí. A to není špatný.

Tomáš Sháněl, 4.A