Krteček a pohádka 2022
Škola nanečisto pro předškoláky

Nová pravidla od 17.1.:
testování bude probíhat 1x v týdnu s těmito podmínkami:
- karanténa bude při rizikovém kontaktu  nařízena ze strany KHS i osobám s očkováním (včetně 3. dávky) a osobám po prodělané nemoci covid-19 v posledních 180 dnech
- podle pravidel pro určování rizikového kontaktu ze strany KHS je zásadní skutečnost, zda při kontaktu měly osoby nasazenu adekvátní ochranu dýchacích cest nebo nikoliv.

INFO z z oddělení dopravní obslužnosti Krajského úřadu Pardubického kraje: z důvodu nemocnosti řidičů autobusové dopravy může od 17.1. dojít k nezajištění autobusové dopravy žáků a studentů do školských zařízení. Upravené jízdní řády naleznete např. na portálu IDOS  nebo informace poskytne dispečink IREDO tel. č. 491 580 333
Upravené jízdní řády jsou uloženy v dokumentech.

Podařilo se nám najít náhradní termín na LVVZ pro 7. třídy - v týdnu před jarními prázdninami se dle zájmu vystřídají během 1 týdne dva turnusy v Čenkovicích.

Pro žáky 1. stupně opět připravujeme příměstský lyžařský kurz:
Příměstský lyžařský kurz 2022.docx

První stupeň školy v 3DBanner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif

Ocenění SCIO za výsledky některých našich žáků v národním testování

Úvod > Z historie školy

Z historie školy

Budova, ve které sídlí ředitelství školy a druhý stupeň, byla založena původně jako Odborná škola pro ženská povolání. Otevřena byla v roce 1926 a obsahovala roční a dvouletou odbornou školu rodinnou, živnostenskou pracovnu šití šatů, bylo zde možno absolvovat také sedmiměsíční kurs němčiny, tříměsíční denní a večerní kurs šití šatů, tříměsíční večerní kurs šití prádla a pětiměsíční školu pro vedení domácnosti.

Tuto odbornou školu vystřídala základní škola. V této budově, která je dodnes hlavní budovou školy s vedením školy, kanceláří a školní jídelnou, byly umístěny hlavně třídy druhého stupně.
První stupeň zabíral původně polovinu budovy dnešního gymnázia. Později, když se gymnázium změnilo na osmileté, byla škola nucena hledat prostory jinde.
Po odchodu sovětské armády byla opravena sovětská škola a do této budovy se část prvního stupně nastěhoval. Kapacitně však tato budova nestačila. Byly roky, kdy se chodilo do školy na směny, několik let se děti učily v pronajatých místnostech v ISŠT a také v bývalé Zemědělské škole na ulici Popplera.
Nedostatečné kapacity se časem projevily i na druhém stupni. Byla zde proto postavena přístavba, která slouží od roku 1991.
Teprve s výstavbou nové budovy prvního stupně v těsné blízkosti renovované sovětské školy v roce 2004 odpadlo hledání, kde bude v dalším školním roce výuka probíhat.
Tato nová budova je propojena s původní budovou spojovací chodbou. Suchou nohou děti projdou i do tělocvičny a školní jídelny. Také 6 oddělení ŠD je v tomto areálu k dispozici.
Velkou výhodou je také blízkost venkovního hřiště i školní zahrady.