Koncert Hudební škatulky - 1. stupeň
Výchovný koncert - Milan Parnahaj - 2.stupeň
Zápis do 1. tříd 2020/2021
Zápis do 1. tříd 2020/2021
Divadlo D5 Krysáci a ztracený Ludvík - 1.st.
Velikonoční prázdniny
Přijímací zkoušky na SŠ a SOU
Přijímací zkoušky na SŠ a SOU
Třídní schůzky 1.stupeň v 15.30
Třídní schůzky 2.stupeň v 15.30
Den otevřených dveří 5.
Zájezd do Vídně - zájemci
Koncert Highvibes - BEZ MASKY

ZÁPIS DO 1.TŘÍD :
bude probíhat bezkontaktně - lze vyplnit elektronický formulář zde:

: https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/zs-jiraskova/KWE015_PrihlaskaZS.aspx#
probíhat bude od 1. do 17.4.
Přihlášky lze posílat rovněž e-mailem, datovou schránkou nebo poštou.
V modré složce škola najdete další informace k zápisu. Po vyplnění formuláře v aplikaci zápisy online je Vaše dítě automaticky přijato.
Rozhodnutí o přijetí budeme skenovat a posílat na Vaši e-mailovou adresu po 17.4., kdy zápisy končí. Originál dostanete po skončení karantény.

PŘESTUP ŽÁKŮ DO 6.TŘÍD
vyplněnou žádost o přestup stačí vyfotit nebo naskenovat a poslat e-mailem na adresu: m.patkova@zs-jiraskova.cz. Rozhodnutí o přijetí pošleme na vaši e-mailovou adresu. Prosím, abyste ji uvedli do žádosti.

ZÁJEZD DO ANGLIE SE PŘESOUVÁ NA ŘÍJEN
ZÁJEZD NA UKRAJINU - ŘEŠÍME ROVNĚŽ PŘESUN
Vzhledem k omezené kapacitě e-mailové schránky školy, budou vyučující využívat také vkládání učiva a studijního materiálu do webové aplikace Bakaláři - složka Dokumenty.

INFORMACE PRO RODIČE ŽÁKŮ 9.TŘÍD - VYDÁVÁNÍ ZÁPISOVÝCH LÍSTKŮ

Vzhledem k nejistému termínu přijímacích zkoušek není nutné v současné době pro zápisové lístky chodit. Až skončí karanténa, tak určitě najdeme vhodný termín na předání zápisových lístků.

Úvod > Z historie školy

Z historie školy

Budova, ve které sídlí ředitelství školy a druhý stupeň, byla založena původně jako Odborná škola pro ženská povolání. Otevřena byla v roce 1926 a obsahovala roční a dvouletou odbornou školu rodinnou, živnostenskou pracovnu šití šatů, bylo zde možno absolvovat také sedmiměsíční kurs němčiny, tříměsíční denní a večerní kurs šití šatů, tříměsíční večerní kurs šití prádla a pětiměsíční školu pro vedení domácnosti.

Tuto odbornou školu vystřídala základní škola. V této budově, která je dodnes hlavní budovou školy s vedením školy, kanceláří a školní jídelnou, byly umístěny hlavně třídy druhého stupně.
První stupeň zabíral původně polovinu budovy dnešního gymnázia. Později, když se gymnázium změnilo na osmileté, byla škola nucena hledat prostory jinde.
Po odchodu sovětské armády byla opravena sovětská škola a do této budovy se část prvního stupně nastěhoval. Kapacitně však tato budova nestačila. Byly roky, kdy se chodilo do školy na směny, několik let se děti učily v pronajatých místnostech v ISŠT a také v bývalé Zemědělské škole na ulici Popplera.
Nedostatečné kapacity se časem projevily i na druhém stupni. Byla zde proto postavena přístavba, která slouží od roku 1991.
Teprve s výstavbou nové budovy prvního stupně v těsné blízkosti renovované sovětské školy v roce 2004 odpadlo hledání, kde bude v dalším školním roce výuka probíhat.
Tato nová budova je propojena s původní budovou spojovací chodbou. Suchou nohou děti projdou i do tělocvičny a školní jídelny. Také 6 oddělení ŠD je v tomto areálu k dispozici.
Velkou výhodou je také blízkost venkovního hřiště i školní zahrady.