exkurze 8.A a 8.B na Sněžku

Připravujeme příměstský lyžařský kurz pro žáky 1. stupně
(více viz Aktuality)

První stupeň školy v 3DBanner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif

Ocenění SCIO za výsledky některých našich žáků v národním testování

Úvod > Z historie školy

Z historie školy

Budova, ve které sídlí ředitelství školy a druhý stupeň, byla založena původně jako Odborná škola pro ženská povolání. Otevřena byla v roce 1926 a obsahovala roční a dvouletou odbornou školu rodinnou, živnostenskou pracovnu šití šatů, bylo zde možno absolvovat také sedmiměsíční kurs němčiny, tříměsíční denní a večerní kurs šití šatů, tříměsíční večerní kurs šití prádla a pětiměsíční školu pro vedení domácnosti.

Tuto odbornou školu vystřídala základní škola. V této budově, která je dodnes hlavní budovou školy s vedením školy, kanceláří a školní jídelnou, byly umístěny hlavně třídy druhého stupně.
První stupeň zabíral původně polovinu budovy dnešního gymnázia. Později, když se gymnázium změnilo na osmileté, byla škola nucena hledat prostory jinde.
Po odchodu sovětské armády byla opravena sovětská škola a do této budovy se část prvního stupně nastěhoval. Kapacitně však tato budova nestačila. Byly roky, kdy se chodilo do školy na směny, několik let se děti učily v pronajatých místnostech v ISŠT a také v bývalé Zemědělské škole na ulici Popplera.
Nedostatečné kapacity se časem projevily i na druhém stupni. Byla zde proto postavena přístavba, která slouží od roku 1991.
Teprve s výstavbou nové budovy prvního stupně v těsné blízkosti renovované sovětské školy v roce 2004 odpadlo hledání, kde bude v dalším školním roce výuka probíhat.
Tato nová budova je propojena s původní budovou spojovací chodbou. Suchou nohou děti projdou i do tělocvičny a školní jídelny. Také 6 oddělení ŠD je v tomto areálu k dispozici.
Velkou výhodou je také blízkost venkovního hřiště i školní zahrady.