Beseda pro rodiče - kyberšikana
besedy prevence 6.D, 9.C
Vánoční dílny v ŠD
Výběrové řízení na dodávku tabletů
Škola nanečisto - 2. setkání na 1. st.
Vánoční dílny v ŠD
florbal 8. a 9.tříd, okrskové kolo
Krabice od bot - náměty na vhodný dárek
agentura Pernštejni "Leonardo da Vinci"
Krabice od bot - náměty na vhodný dárek
Čertování v tělocvičně 1.st.
Soutěž "5 jazyků na pódiu"
Bubny do škol - 1. st.
Červená stužka
besedy prevence 7.A, 8.A
besedy prevence 7.B, 9.B
sportovní turnaj pro žáky 9.tříd
Vánoční program pro rodiče
besedy prevence 6.C
besedy prevence 7.A, 9.A
sportovní turnaj pro žáky 6. a 7.tříd
Předvánoční setkání žáků a učitelů 2.stupně v kostele sv. Vavřince

Vánoční jarmark.jpg

Akce se koná v budově 2.stupně školy. Přispívat společně s námi můžete i pomocí odkazu: https://www.darujme.cz/projekt/1201866

Příměstský lyžařský kurz 1. stupně

již je plně obsazen!!!

Úvod > Přípravná třída > Info pro rodiče

Info pro rodiče

Tato zpráva je určena především rodičům, kteří si přejí,
 aby se jejich dítě bezproblémově začlenilo do vzdělávacího procesu od
1. ročníku základní školy a předcházelo se tak u něj případným neúspěšným začátkům ve školní docházce, která by mohla ohrozit průběh jeho dalšího vzdělávání a tím i další perspektivy v životě.

Nenechávejte vše osudu a přihlaste Vašeho syna/dceru do přípravné třídy, čímž napomůžete zdárnému vývoji dítěte
a předejdete vzniku menších či větších problémů při vyučování v 1. třídě, ale také v průběhu celé školní docházky.

• Třída je v provozu od 00 hod. do 11.40 hod., lze navštěvovat také místní školní družinu ( provoz: 6.30 hod.- 17.00 hod. budova I. stupně u Penny Marketu nebo
    6.00 – 7.45hod., 15.00 – 16.30 hod.- budova II. stupně).
  • Docházka do třídy je zdarma v rámci bezplatné školní docházky.
  • Třída je vhodně vybavena hračkami, didaktickými pomůckami potřebnými k výuce, prostornou hrací plochou s kobercem apod.
  • Do výchovného procesu jsou zařazeny nové alternativní programy, aby děti nebyly přetěžovány.
  • Velkou výhodou je snížený počet dětí v kolektivu (max. 15 žáků), což umožňuje pracovat s nimi individuálně a na základě vyšetření pedagogicko – psychologické poradny, která provádí pravidelný metodický dohled.
  • S dětmi využíváme i odborné pracovny, počítačovou učebnu, tělocvičnu, školní jídelnu, venkovní sportoviště, školní zahradu, atd. - vše máme pod jednou střechou!
  • Výchovná práce je rozdělena po dnech do jednotlivých okruhů tak, aby se prolínaly náročnější aktivity s méně náročnými – jednotlivé okruhy jsou provázány, navazují na sebe a jsou doplňovány řečovými a grafomotorickými cviky, komunikativními dovednostmi, rozvojem jemné motoriky, rozšiřováním představivosti, logického myšlení, atd.
  • ŠVP této třídy vychází z RVP PV a RVP ZV a je dodatkem Školního vzdělávacího programu „Přátelská a otevřená škola“ .
  • O zařazování žáků do přípravné třídy základní školy rozhoduje ředitel školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení.
  • Rovněž o vyřazení žáka rozhoduje ředitel, např. při dlouhodobé neomluvené absenci.
  • Třída je (dle zákona ze dne 31. ledna 2019, kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů) určena pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.
  • Nejvyšší počet dětí v této třídě je 15 žáků.
  • Tato třída je velkým přínosem pro Vaše děti, ale i pro Vás!

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, obraťte se na ředitelství naší školy :

Zástupce ředitele pro I. stupeň: Mgr. Milena Hunalová – budova u Penny Marketu

Tel.: 465424330, 603998071                                 E mail: m.hunalova@zs-jiraskova.cz

Ředitelka školy: Mgr. Mirka Pátková – hlavní budova u vlakové zastávky

Tel.: 465424663, 731412017                                 E mail: m.patkova@zs-jiraskova.cz