Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 Stávka
dne 27.11.2023 se naše škola připojí ke stávce, včetně školní jídelny.
Škola bude uzavřena.
Zato v úterý se na vás budeme těšit na druhém stupni na vánočním jarmarku.
Přijďte si chvilku odpočinout a poslechnout si program, který si děti připravily. Občerstvení zajištěno
vánoční jarmark.jpg
Od 1.9.2023 pracuje v naší škole paní psycholožka:
Mgr. Dominika Vlachová
d.vlachova@zs-jiraskova.cz
tel.724 388 014
Přítomnost ve škole:
pondělí - středa: druhý stupeň
čtvrtek + pátek: první stupeň

 Příměstský lyžařský kurz 1.stupně - únor 2024
(více viz aktuality)

 
 

První stupeň školy v 3DBanner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif  

„Jsme otevřená, přátelská a ekologicky smýšlející škola, která nabízí kvalitní vzdělání pro život a usiluje o lepší a vzdělanější společnost.“
Bulletin VM-2022 web.pdf
Zde zjistíte, kdo jsme a co děláme
DSC_1646.jpg

Drobečková navigace

Úvod > Družina > Nevyzvednutí dítěte

Nevyzvednutí dítěte



Stanovisko OSPOD Vysoké Mýto v případě nevyzvednutí žáka ze školní družiny

 

 

Jak postupovat v případě nevyzvednutí žáka ze školní družiny, školního klubu,  případně z MŠ, apod.  v rámci našeho obvodu Obecního úřadu obce s rozšířenou působností Vysoké Mýto. Jedná se o řešení situace – ve zcela nevyhnutelných případech, jak je popsáno níže.

 

V této věci jsem svolal schůzku s vedoucími obvodních oddělení Vysoké Mýto a Choceň, kde jsme řešili nejefektivnější způsob řešení situace dítěte, které nebylo rodiči vyzvednuto ze „školského“ zařízení.

Dohodli jsme se na níže uvedeném postupu, který Vám zasílám a prosím, aby byl zaslán školám, apod, u nichž může tato situace nastat:

 

Nejdříve je tedy nutné, aby škola provedla veškerá opatření a úkony, které jsou popsané v příloze. V případě, že nenaleznete žádné jiné řešení, tak kontaktujte policii ČR s žádostí o provedení šetření z toho důvodu, že dítě nebylo vyzvednuto ze školy (prosím aby to nebylo chápáno jako oznámení na policii ve smyslu nějakého přestupku, apod., ale z důvodu žádosti o prošetření dalších možností, rodinných příslušníků, případně provedení šetření v bydlišti, či bydlištích). Policie má totiž mnohem větší možnost zjistit různé příbuzné, rodinné příslušníky apod., než-li orgán sociálně právní ochrany dítěte. V případě, že policie zjistí osobu, která si dítě bude ochotna vyzvednout, domluví se přímo se školou. Není nutné, aby do tohoto vstupoval OSPOD (pokud to však bude nutné, potřebné, tak jsme k dispozici a budeme se účastnit). S policií  jsme domluveni – pokud bude potřebovat naši součinnost, tak nás budou kontaktovat.

 

V případě, že ani policie nenajde žádnou osobu, která by byla schopna, ochotna, oprávněna vyzvednout dítěte z družiny, tak kontaktuje OSPOD, který již bude činit další kroky v péči o dítě.

 

Nechápejte prosím výše uvedené sdělení jako dogma, dle kterého musíte postupovat. Vždy je nejlepší, když se najde cesta jiná, než-li přes OSPOD nebo policii. Toto je nejefektivnější návod v případě, kdy je již vše ostatní vyčerpáno.

Technicky je výše uvedená varianta efektivnější a to především z několika důvodů. Policie má přístup do registru, kde má možnost zjistit další rodinné příslušníky – toto OSPOD nemá. Dále policie slouží 24 h denně – přímé služby, to OSPOD nemá – ten po ukončení pracovní doby drží pohotovost („doma“), tedy se prodlužuje reálná doba řešení vzniklé situace (např. prodleva v dojezdu na místo, apod.) a s největší pravděpodobností by stejně došlo ke kontaktu policie pro zjištění rodinných příslušníků.

 

Tedy snažili jsme se najít s policií takové řešení, které by bylo neúčinnější a nejrychlejší pomocí, v našich podmínkách, především pro Vás,  pracovníka družin, škol, školek, apod., kteří by byli nuceni takovou situaci řešit.