Sobotní výlet ŠD za zvířátky
Abeceda peněz

V pátek 25.9. naše škola ředitelské volno nevyužije.
Učíme normálně dle rozvrhu a to na obou stupních školy.

Od pátku 18.9. ministerstvo zdravotnictví vydalo příkaz používat roušku na 2. stupni ZŠ i ve třídách při výuce. Každý žák by měl mít minimálně 2 - 3 roušky na den (1 rouška doporučena na max. 2 hod. používání), aby je mohl během dne vyměnit.

SLEDUJTE MS TEAMS, výukové materiály a úkoly budou vkládány tam.
Prosíme rodiče, aby v současné době neposílali do školy děti s příznaky onemocnění jakoukoliv virovou infekcí. Děkujeme za pochopení.
Provoz školy ve školním roce 2020/2021 - hygienická opatření a distanční výuka - viz dokumenty

Soutěže

Informace ŠJ
Vážení strávníci, vzhledem ke zvyšujícím se nákladům na stravování bude od 1. 9. 2020 cena obědů navýšena takto:
děti do 10 let: 28,- Kč
děti 10 - 14 let: 30,- Kč
děti 15+: 32,- Kč
Prosíme rodiče, aby si zkontrolovali  nastavení inkasa.
Pro cizí strávníky bude platit jednotná cena: 70,- Kč

Úvod > Družina > Nevyzvednutí dítěte

Nevyzvednutí dítěte

Stanovisko OSPOD Vysoké Mýto v případě nevyzvednutí žáka ze školní družiny

Jak postupovat v případě nevyzvednutí žáka ze školní družiny, školního klubu,  případně z MŠ, apod.  v rámci našeho obvodu Obecního úřadu obce s rozšířenou působností Vysoké Mýto. Jedná se o řešení situace – ve zcela nevyhnutelných případech, jak je popsáno níže.

V této věci jsem svolal schůzku s vedoucími obvodních oddělení Vysoké Mýto a Choceň, kde jsme řešili nejefektivnější způsob řešení situace dítěte, které nebylo rodiči vyzvednuto ze „školského“ zařízení.

Dohodli jsme se na níže uvedeném postupu, který Vám zasílám a prosím, aby byl zaslán školám, apod, u nichž může tato situace nastat:

Nejdříve je tedy nutné, aby škola provedla veškerá opatření a úkony, které jsou popsané v příloze. V případě, že nenaleznete žádné jiné řešení, tak kontaktujte policii ČR s žádostí o provedení šetření z toho důvodu, že dítě nebylo vyzvednuto ze školy (prosím aby to nebylo chápáno jako oznámení na policii ve smyslu nějakého přestupku, apod., ale z důvodu žádosti o prošetření dalších možností, rodinných příslušníků, případně provedení šetření v bydlišti, či bydlištích). Policie má totiž mnohem větší možnost zjistit různé příbuzné, rodinné příslušníky apod., než-li orgán sociálně právní ochrany dítěte. V případě, že policie zjistí osobu, která si dítě bude ochotna vyzvednout, domluví se přímo se školou. Není nutné, aby do tohoto vstupoval OSPOD (pokud to však bude nutné, potřebné, tak jsme k dispozici a budeme se účastnit). S policií  jsme domluveni – pokud bude potřebovat naši součinnost, tak nás budou kontaktovat.

V případě, že ani policie nenajde žádnou osobu, která by byla schopna, ochotna, oprávněna vyzvednout dítěte z družiny, tak kontaktuje OSPOD, který již bude činit další kroky v péči o dítě.

Nechápejte prosím výše uvedené sdělení jako dogma, dle kterého musíte postupovat. Vždy je nejlepší, když se najde cesta jiná, než-li přes OSPOD nebo policii. Toto je nejefektivnější návod v případě, kdy je již vše ostatní vyčerpáno.

Technicky je výše uvedená varianta efektivnější a to především z několika důvodů. Policie má přístup do registru, kde má možnost zjistit další rodinné příslušníky – toto OSPOD nemá. Dále policie slouží 24 h denně – přímé služby, to OSPOD nemá – ten po ukončení pracovní doby drží pohotovost („doma“), tedy se prodlužuje reálná doba řešení vzniklé situace (např. prodleva v dojezdu na místo, apod.) a s největší pravděpodobností by stejně došlo ke kontaktu policie pro zjištění rodinných příslušníků.

Tedy snažili jsme se najít s policií takové řešení, které by bylo neúčinnější a nejrychlejší pomocí, v našich podmínkách, především pro Vás,  pracovníka družin, škol, školek, apod., kteří by byli nuceni takovou situaci řešit.