Adaptační kurz 6.A
skupina historického šermu Pernštejni - program "Jak válčili husité"
Adaptační kurz 6.A
exkurze 7.A a 7.B do Liberce
Projektový den na Dolní Moravě - 6.A
Skill 2022, program VOŠ a SŠ stavební pro žáky 9.tříd
exkurze 7.C - Častolovice
exkurze 8.A a 8.B na Sněžku
exkurze 8.C + 9.C - Mělník, Terezín
exkurze 8.C + 9.C - Mělník, Terezín

FLORBALOVÝ KROUŽEK
ještě jsou volná místa
pro žáky 1. - 5. tříd
PONDĚLÍ  14.30 - 15.30 hod.

KDO JSME A CO DĚLÁME?
VŠE DŮLEŽITÉ V INFORMAČNÍM BULLETINU

Bulletin VM-2022 web.pdf

První stupeň školy v 3DBanner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif

Ocenění SCIO za výsledky některých našich žáků v národním testování

Úvod > Družina > Nevyzvednutí dítěte

Nevyzvednutí dítěte

Stanovisko OSPOD Vysoké Mýto v případě nevyzvednutí žáka ze školní družiny

Jak postupovat v případě nevyzvednutí žáka ze školní družiny, školního klubu,  případně z MŠ, apod.  v rámci našeho obvodu Obecního úřadu obce s rozšířenou působností Vysoké Mýto. Jedná se o řešení situace – ve zcela nevyhnutelných případech, jak je popsáno níže.

V této věci jsem svolal schůzku s vedoucími obvodních oddělení Vysoké Mýto a Choceň, kde jsme řešili nejefektivnější způsob řešení situace dítěte, které nebylo rodiči vyzvednuto ze „školského“ zařízení.

Dohodli jsme se na níže uvedeném postupu, který Vám zasílám a prosím, aby byl zaslán školám, apod, u nichž může tato situace nastat:

Nejdříve je tedy nutné, aby škola provedla veškerá opatření a úkony, které jsou popsané v příloze. V případě, že nenaleznete žádné jiné řešení, tak kontaktujte policii ČR s žádostí o provedení šetření z toho důvodu, že dítě nebylo vyzvednuto ze školy (prosím aby to nebylo chápáno jako oznámení na policii ve smyslu nějakého přestupku, apod., ale z důvodu žádosti o prošetření dalších možností, rodinných příslušníků, případně provedení šetření v bydlišti, či bydlištích). Policie má totiž mnohem větší možnost zjistit různé příbuzné, rodinné příslušníky apod., než-li orgán sociálně právní ochrany dítěte. V případě, že policie zjistí osobu, která si dítě bude ochotna vyzvednout, domluví se přímo se školou. Není nutné, aby do tohoto vstupoval OSPOD (pokud to však bude nutné, potřebné, tak jsme k dispozici a budeme se účastnit). S policií  jsme domluveni – pokud bude potřebovat naši součinnost, tak nás budou kontaktovat.

V případě, že ani policie nenajde žádnou osobu, která by byla schopna, ochotna, oprávněna vyzvednout dítěte z družiny, tak kontaktuje OSPOD, který již bude činit další kroky v péči o dítě.

Nechápejte prosím výše uvedené sdělení jako dogma, dle kterého musíte postupovat. Vždy je nejlepší, když se najde cesta jiná, než-li přes OSPOD nebo policii. Toto je nejefektivnější návod v případě, kdy je již vše ostatní vyčerpáno.

Technicky je výše uvedená varianta efektivnější a to především z několika důvodů. Policie má přístup do registru, kde má možnost zjistit další rodinné příslušníky – toto OSPOD nemá. Dále policie slouží 24 h denně – přímé služby, to OSPOD nemá – ten po ukončení pracovní doby drží pohotovost („doma“), tedy se prodlužuje reálná doba řešení vzniklé situace (např. prodleva v dojezdu na místo, apod.) a s největší pravděpodobností by stejně došlo ke kontaktu policie pro zjištění rodinných příslušníků.

Tedy snažili jsme se najít s policií takové řešení, které by bylo neúčinnější a nejrychlejší pomocí, v našich podmínkách, především pro Vás,  pracovníka družin, škol, školek, apod., kteří by byli nuceni takovou situaci řešit.