exkurze 8.C - Praha

VŠE DŮLEŽITÉ V INFORMAČNÍM BULLETINU

Bulletin VM-2022 web.pdf

První stupeň školy v 3DBanner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif

Ocenění SCIO za výsledky některých našich žáků v národním testování

Úvod > Škola > Aktuality > Sobotní výlet ŠD za zvířátky

Sobotní výlet ŠD za zvířátky

19.9.2020

Přírodě a čerstvému vzduchu vstříc! A druhým dechem by se chtělo dodat paráda. To vše jsme si užili na tradičním podzimním výletu v rámci školní družiny.

Počasí skvostné, zážitky, nad míru vzrušující, zkušenosti obohacující. Může se zdát přehnané, však v současném, téměř nouzovém stavu, měly děti možnost získat povědomí o péči zraněných zvířat v Záchranné stanici Pasíčka u Proseče a ještě posílit svou kondici.

Erudovaným a trpělivým výkladem nás paní lektorka provedla celým areálem, díky čemuž nebyl problém, aby si každé z dětí našlo své oblíbené zvířátko. Tuhle fretka, tam páv, rys, orel, veverky, a tak dále...

To však byl jen začátek celého dobrodružství. Z Pasíček jsme se vydali, jako vždy, na pěší túru. Směr Toulovcova rozhledna, přes Maštale. Profil trasy nabídl dětem adrenalinové zážitky. Sestupy a výstupy po přírodních “schodech” z kořenů, následné “brodění” po kamenech přes tekoucí Novohradku, to vše udržovalo nás všechny v napětí a náladě.

Známé: ”Kdy už tam budem...?” se dětem vyplnilo v podobě vyhlídky z Toulovcovy rozhledny, a to za krásné viditelnosti, opravdu až na Sněžku.

Když je dobrá parta, není co řešit.  Všechna čest naším malým turistům.