Krteček a pohádka 2022
Škola nanečisto pro předškoláky

Nová pravidla od 17.1.:
testování bude probíhat 1x v týdnu s těmito podmínkami:
- karanténa bude při rizikovém kontaktu  nařízena ze strany KHS i osobám s očkováním (včetně 3. dávky) a osobám po prodělané nemoci covid-19 v posledních 180 dnech
- podle pravidel pro určování rizikového kontaktu ze strany KHS je zásadní skutečnost, zda při kontaktu měly osoby nasazenu adekvátní ochranu dýchacích cest nebo nikoliv.

INFO z z oddělení dopravní obslužnosti Krajského úřadu Pardubického kraje: z důvodu nemocnosti řidičů autobusové dopravy může od 17.1. dojít k nezajištění autobusové dopravy žáků a studentů do školských zařízení. Upravené jízdní řády naleznete např. na portálu IDOS  nebo informace poskytne dispečink IREDO tel. č. 491 580 333
Upravené jízdní řády jsou uloženy v dokumentech.

Podařilo se nám najít náhradní termín na LVVZ pro 7. třídy - v týdnu před jarními prázdninami se dle zájmu vystřídají během 1 týdne dva turnusy v Čenkovicích.

Pro žáky 1. stupně opět připravujeme příměstský lyžařský kurz:
Příměstský lyžařský kurz 2022.docx

První stupeň školy v 3DBanner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif

Ocenění SCIO za výsledky některých našich žáků v národním testování

Úvod > Škola > Aktuality > Sobotní výlet ŠD za zvířátky

Sobotní výlet ŠD za zvířátky

19.9.2020

Přírodě a čerstvému vzduchu vstříc! A druhým dechem by se chtělo dodat paráda. To vše jsme si užili na tradičním podzimním výletu v rámci školní družiny.

Počasí skvostné, zážitky, nad míru vzrušující, zkušenosti obohacující. Může se zdát přehnané, však v současném, téměř nouzovém stavu, měly děti možnost získat povědomí o péči zraněných zvířat v Záchranné stanici Pasíčka u Proseče a ještě posílit svou kondici.

Erudovaným a trpělivým výkladem nás paní lektorka provedla celým areálem, díky čemuž nebyl problém, aby si každé z dětí našlo své oblíbené zvířátko. Tuhle fretka, tam páv, rys, orel, veverky, a tak dále...

To však byl jen začátek celého dobrodružství. Z Pasíček jsme se vydali, jako vždy, na pěší túru. Směr Toulovcova rozhledna, přes Maštale. Profil trasy nabídl dětem adrenalinové zážitky. Sestupy a výstupy po přírodních “schodech” z kořenů, následné “brodění” po kamenech přes tekoucí Novohradku, to vše udržovalo nás všechny v napětí a náladě.

Známé: ”Kdy už tam budem...?” se dětem vyplnilo v podobě vyhlídky z Toulovcovy rozhledny, a to za krásné viditelnosti, opravdu až na Sněžku.

Když je dobrá parta, není co řešit.  Všechna čest naším malým turistům.