Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Planetárium a Hučák Hradec Králové

Planetárium a Hučák Hradec KrálovéDatum konání:
12.12.2023

V úterý 12.12. podnikly 5. třídy  exkurzi do Hradce Králové.

Nejprve navštívily Planetárium, kde se malí badatelé vydali na fascinující cestu vesmírem díky poutavým projekcím a interaktivním prezentacím. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o hvězdách, planetách a vesmírných tajemstvích.

Po dobrodružství v kosmu se celá skupina vydala do nedaleké elektrárny Hučák, kde se seznámila s procesem výroby elektřiny. Průvodkyně jim srozumitelně vysvětlily principy, jak elektrárna funguje. Děti měly možnost nahlédnout do procesů, které zajišťují, že domácnosti jsou napájeny čistou energií.

Tato kombinace výletu do vesmíru a poznání energetických zázemí přinesla dětem nejen nové poznatky, ale snad také vzbudila jejich zájem o vědu a techniku.

Planetárium a Hučák Hradec Králové
Planetárium a Hučák Hradec Králové
Planetárium a Hučák Hradec Králové
Planetárium a Hučák Hradec Králové
Planetárium a Hučák Hradec Králové
Planetárium a Hučák Hradec Králové
Planetárium a Hučák Hradec Králové
Planetárium a Hučák Hradec Králové