Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Páťáci a HZS Vysoké Mýto

Páťáci a HZS Vysoké MýtoŽáci pátých ročníku navštívili stanici hasičského záchranného sboru ve Vysokém Mýtě. Zde jsou dojmy některých z nich:

 

V pátek 23.2. jsme šli na hasiče. Bylo to moc fajn. Naučila jsem se, jak se chovat při požáru. Mohli jsme se podívat také do hasičského auta. Viděli jsme, jak se naplňuje kyslík do kyslíkových bomb pro hasiče a viděli místnost, kde se po každém použití pomocí takového speciálního přístroje kontrolují kyslíkové bomby. Je třeba zjistit, jestli nejsou poškozené. Mohli jsme si také vyzkoušet hasičské kleště a helmy. Procházeli jsme místností, kde se všechno čistí a pere. Ale hlavně se naučili, jak hlídat oheň. Protože oheň je dobrý sluha, ale špatný pán.

                                                                                                                      Anna Bednářová

 

Byli jsme na hasičské stanici. Podívali jsme se na místa, na která se jen tak nedostanete. A to ani na dnu otevřených dveří. Byli jsme v shromažďovací místnosti, v místnosti na napouštění kyslíkových bomb, v garáži, a dokonce si prošli i krátkým školením o první pomoci. Mohli jsme si zkusit hasičské náčiní a to bylo teda dost těžké. Den to by byl dlouhý, ale bylo to fajn.

                                                                                                                      Matěj Novák

 

 Po příchodu k hasičům jsme se nejdřív koukali na dva krátký firmy a měli přednášku o tom, jak se chovat při požáru. Pak jsme šli do garáže, kde byli moc hodní hasiči. Mohli jsme si prolézt hasičské auto, zkusit nářadí (kleště, nůžky, zvedák,…). Zkoušeli jsme první pomoc, hlavně masáž srdce – na figuríně. Šli jsme do technické místnosti, kde byl dřez na umývání obleků, myčka a sušička na obleky. Prošli jsme místnost, kde mají telefony a zjistili, kde se plní bomby kyslíkem. Na konci jsme viděli video o cvičení hasičů, kteří si musí všechno natrénovat, aby je pak nic nepřekvapilo.

                                                                                                                      Eliáš Surma