Fulltextové vyhledávání 2.0

DOD
V úterý 31.1.2023 dostanou žáci výpis vysvědčení. Jednodenní pololetní prázdniny budou v pátek 3.2.2023.

Připravujeme příměstský lyžařský kurz pro žáky
1.stupně. (viz aktuality)

Nabídka kurzu pro rodiče:

První stupeň školy v 3DBanner_Vedemeškolu_300x60px_final.gif

Bulletin VM-2022 web.pdf
Zde zjistíte, kdo jsme a co děláme

Úvod > Škola > Aktuality > Čerování na 1. stupni

Čerování na 1. stupni

5.12.2019

Ve čtvrtek 5. 12. se uskutečnilo tradiční čertování na 1. stupni. Postupně se tak všechny ročníky vystřídaly v tělocvičně, které se proměnilo na peklo. Žádný žák v pekle nezůstal, naopak každý si odnesl malou sladkost.

Postřehy žáků:

No bála jsem se. A to hlavně, když zazvonilo na 4. vyučovací hodinu a já věděla – tak a jdeme. V tělocvičně se otevřely dveře a tam stál Mikuláš. Andílky měl taky. Mikuláš se zeptal úplně potichu „Zlobíte? Jste hodní? Zlobíte doma?“ Mluvil strašně potichu, většina z nás se bála, takže každý z nás odpovídal taky strašně potichu. Nakonec se úplně potichoučku zeptal „Bojíte se čertů?“ Kluci potichu řekli, že ne. My holky se přiznaly, že ano. Mikuláš zaklepal berlí a z nářaďovny vyběhli čerti. Strašně jsem se lekla, ale rychle jsem se uklidnila. Tento rok nebyli čerti tak strašidelní jako minulý rok. Přesto mě zatáhli do pekla /moje mamka jim řekla, že jsem zlobila/. Tam mě malinko pomalovali a pak už jsem si šla projít čertovskou překážkovou dráhu. Moc se mi to líbilo.

Anna Dejdarová, 4.A

Bála jsem se, že čerti budou strašidelní. Minulý rok to bylo hodně strašidelný, protože čerti měli ošklivý masky. Tenhle rok to bylo dobrý. Čerti byli hodně chlupatí a samá špína. Ale vlastně byli roztomilí. Když Mikuláš zaklepal berlou a přivolal čerty, hodně jsem se lekla, ale do pekla mě nevzali. Jenom nás načernili a pak jsme šli běhat po dráze, kterou pro nás připravili. Dostali jsme perník a nějaký sladkosti a moc mě to bavilo.

Anna Salášková, 4.A