Koncert Highvibes - BEZ MASKY
Hravé divadlo - Když jde kůzle otevřít - 1. st.
Právo pro každého - městské kolo - družstva 9.tříd
projektový den v ISŠT - 8.ročníky - výběr
Sportovní den pro MŠ na 1.st.
Sportovní den pro MŠ na 1.st.
Sportovní den 1. stupně
Škola nanečisto - poslední setkání na 1.st
Zájezd do Anglie - zájemci

ZMĚNA V KOMUNIKACI A ZADÁVÁNÍ VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ A DOMÁCÍCH ÚKOLŮ NA 2.STUPNI :
Od května přecházíme na Office 365. Veškeré materiály a komunikace bude probíhat přes MS Teams
Informace, postup a přístupová hesla byly zaslány všem rodičům e-mailem.

PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
 škola umožní od 11.5.
přítomnost žáků ve škole na přípravě na zkoušky ve stanoveném čase a za dodržení daných pravidel - viz Dokumenty
HODNOCENÍ ŽÁKŮ NA
KONCI ŠKOLNÍHO ROKU  - viz Dokumenty

PŘESTUP ŽÁKŮ DO 6.TŘÍD
vyplněnou žádost o přestup stačí vyfotit nebo naskenovat a poslat e-mailem na adresu: m.patkova@zs-jiraskova.cz. Rozhodnutí o přijetí pošleme na vaši e-mailovou adresu. Prosím, abyste ji uvedli do žádosti.

Žáci 5.ročníku naší školy, kteří postupují do 6. ročníku, nemusí podávat žádnou formu písemné ani elektronické přihlášky. Tato přihláška je nutná pouze v případě přestupu z jiné školy.

Úvod > Přípravná třída > Přípravná třída nejen pro děti s odkladem povinné školní docházky

Přípravná třída nejen pro děti s odkladem povinné školní docházky

Třída je (dle zákona ze dne 31. ledna 2019, kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů) určena pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

Děti jsou do přípravné třídy přijímány na základě žádosti rodičů a doporučení školského poradenského zařízení. Vzdělávací program je upraven tak, aby umožnil snadnější následující začlenění do vyučovacího procesu v první třídě a do školního prostředí. V důsledku tím předcházíme možným budoucím školním neúspěchům, které mohou v řadě případů negativně ovlivnit další vývoj dítěte.

TŘI ZÁKLADNÍ OTÁZKY, PROČ PRÁVĚ PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA

Jaká je hlavní výhoda PT oproti MŠ?
Hlavní předností přípravné třídy je snížený počet žáků, který umožňuje pedagogovi individuální přístup a užší kontakt s dítětem. Vyučující se může více zaměřit na konkrétní potřeby každého dítěte v duchu doporučení školského poradenského zařízení, na jehož základě je dítě do této třídy přijato. Snahou je, aby odklad povinné školní docházky splnil svůj účel a dítě bylo připraveno pro vstup do první třídy.

Pro koho je PT určena a jaké děti ji navštěvují?
Hlavním smyslem je příprava dětí se sociálním či jazykovým znevýhodněním, se sníženou koncentrací pozornosti, s grafomotorickými obtížemi, vadami řeči, sníženou koordinací pohybu a jiným znevýhodněním. Přípravná třída není určena pouze pro děti z vyloučených lokalit, jak se mnozí mylně domnívají.

Jaká je činnost dětí v PT?
Činnosti dětí jsou především zaměřeny na systematickou přípravu k zahájení základního vzdělávání. Hlavním cílem je vybavit děti odpovídajícími dovednostmi a návyky; rozvíjeny budou řečové dovednosti, sociální a komunikační dovednosti, hrubá i jemná motorika, návyky sebeobsluhy a hygieny, časová a prostorová orientace, hudební a výtvarný projev, koncentrace pozornosti a další. Vzdělávací program upravený v duchu těchto zásad zaručí snadnější následující začlenění do vyučovacího procesu v 1. třídě, čímž se v důsledku předchází budoucím školním neúspěchům.

Máte-li další otázky, neváhejte a obraťte se na nás! Rádi Vám zodpovíme nejen vaše dotazy, ale provedeme Vás školou a nabízíme i možnost navštívit přípravnou třídu přímo v jejím každodenním procesu, tzv. „v akci“.

Těšíme se na Váš zájem a spolupráci!

Zástupce ředitelky školy pro 1. stupeň: Mgr. Milena Hunalová, 603 998 071

Ředitelka školy: Mgr. Mirka Pátková, 736 642 506