Koncert Highvibes - BEZ MASKY
Hravé divadlo - Když jde kůzle otevřít - 1. st.
Právo pro každého - městské kolo - družstva 9.tříd
projektový den v ISŠT - 8.ročníky - výběr
Sportovní den pro MŠ na 1.st.
Sportovní den pro MŠ na 1.st.
Sportovní den 1. stupně
Škola nanečisto - poslední setkání na 1.st
Zájezd do Anglie - zájemci

ZMĚNA V KOMUNIKACI A ZADÁVÁNÍ VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ A DOMÁCÍCH ÚKOLŮ NA 2.STUPNI :
Od května přecházíme na Office 365. Veškeré materiály a komunikace bude probíhat přes MS Teams
Informace, postup a přístupová hesla byly zaslány všem rodičům e-mailem.

PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
 škola umožní od 11.5.
přítomnost žáků ve škole na přípravě na zkoušky ve stanoveném čase a za dodržení daných pravidel - viz Dokumenty
HODNOCENÍ ŽÁKŮ NA
KONCI ŠKOLNÍHO ROKU  - viz Dokumenty

PŘESTUP ŽÁKŮ DO 6.TŘÍD
vyplněnou žádost o přestup stačí vyfotit nebo naskenovat a poslat e-mailem na adresu: m.patkova@zs-jiraskova.cz. Rozhodnutí o přijetí pošleme na vaši e-mailovou adresu. Prosím, abyste ji uvedli do žádosti.

Žáci 5.ročníku naší školy, kteří postupují do 6. ročníku, nemusí podávat žádnou formu písemné ani elektronické přihlášky. Tato přihláška je nutná pouze v případě přestupu z jiné školy.

Úvod > Přípravná třída > Info pro rodiče

Info pro rodiče

Tato zpráva je určena především rodičům, kteří si přejí,
 aby se jejich dítě bezproblémově začlenilo do vzdělávacího procesu od
1. ročníku základní školy a předcházelo se tak u něj případným neúspěšným začátkům ve školní docházce, která by mohla ohrozit průběh jeho dalšího vzdělávání a tím i další perspektivy v životě.

Nenechávejte vše osudu a přihlaste Vašeho syna/dceru do přípravné třídy, čímž napomůžete zdárnému vývoji dítěte
a předejdete vzniku menších či větších problémů při vyučování v 1. třídě, ale také v průběhu celé školní docházky.

• Třída je v provozu od 00 hod. do 11.40 hod., lze navštěvovat také místní školní družinu ( provoz: 6.30 hod.- 17.00 hod. budova I. stupně u Penny Marketu nebo
    6.00 – 7.45hod., 15.00 – 16.30 hod.- budova II. stupně).
  • Docházka do třídy je zdarma v rámci bezplatné školní docházky.
  • Třída je vhodně vybavena hračkami, didaktickými pomůckami potřebnými k výuce, prostornou hrací plochou s kobercem apod.
  • Do výchovného procesu jsou zařazeny nové alternativní programy, aby děti nebyly přetěžovány.
  • Velkou výhodou je snížený počet dětí v kolektivu (max. 15 žáků), což umožňuje pracovat s nimi individuálně a na základě vyšetření pedagogicko – psychologické poradny, která provádí pravidelný metodický dohled.
  • S dětmi využíváme i odborné pracovny, počítačovou učebnu, tělocvičnu, školní jídelnu, venkovní sportoviště, školní zahradu, atd. - vše máme pod jednou střechou!
  • Výchovná práce je rozdělena po dnech do jednotlivých okruhů tak, aby se prolínaly náročnější aktivity s méně náročnými – jednotlivé okruhy jsou provázány, navazují na sebe a jsou doplňovány řečovými a grafomotorickými cviky, komunikativními dovednostmi, rozvojem jemné motoriky, rozšiřováním představivosti, logického myšlení, atd.
  • ŠVP této třídy vychází z RVP PV a RVP ZV a je dodatkem Školního vzdělávacího programu „Přátelská a otevřená škola“ .
  • O zařazování žáků do přípravné třídy základní školy rozhoduje ředitel školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení.
  • Rovněž o vyřazení žáka rozhoduje ředitel, např. při dlouhodobé neomluvené absenci.
  • Třída je (dle zákona ze dne 31. ledna 2019, kterým se mění zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů) určena pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.
  • Nejvyšší počet dětí v této třídě je 15 žáků.
  • Tato třída je velkým přínosem pro Vaše děti, ale i pro Vás!

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, obraťte se na ředitelství naší školy :

Zástupce ředitele pro I. stupeň: Mgr. Milena Hunalová – budova u Penny Marketu

Tel.: 465424330, 603998071                                 E mail: m.hunalova@zs-jiraskova.cz

Ředitelka školy: Mgr. Mirka Pátková – hlavní budova u vlakové zastávky

Tel.: 465424663, 731412017                                 E mail: m.patkova@zs-jiraskova.cz