Peněžní částky, které zůstaly žákům 9. ročníku ve školní pokladně, budou na účty rodičů zasílány na začátku prázdnin.

Všem žákům a současně i rodičům přejeme pohodové a klidné prázdniny.prázdniny 20.jpg

Soutěže

Od 4.8. probíhá výměna povrchu na hřišti u druhého stupně. Z tohoto důvodu je hřiště nepřístupné.

Úvod > Plavání > Plavecký výcvik na naší škole

Plavecký výcvik na naší škole

Umět plavat patří k základním gramotnostem. Znalost vodního prostředí od dětských let výrazně snižuje plaveckou negramotnost, čímž snižuje počty utonulých, především dětí a mládeže Proto žáci naší základní školy se s výukou plavání setkávají ve všech ročnících I, stupně i v přípravné třídě v rozsahu 20 hodin v každém ročníku, v přípravné třídě 10 – 20hodin, dle zájmu rodičů.
Výuka plavání je součástí výuky tělesné výchovy v každém ročníku. Ve třetím a čtvrtém ročníku je plavecký kurz hrazen školou a to prostřednictvím ONIV (ostatní neinvestiční výdaje). Výuku v ostatních ročnících hradí zákonní zástupci (rodiče) žáků.

Základním předpokladem pro pěstování vodních sportů je osvojení plaveckých dovedností. Výuka našich žáků probíhá v Plavecké škole AQUA SPORT Vysoké Mýto, která je řádným členem Asociace plaveckých škol s plně kvalifikovanými pedagogy a učiteli plavání s akreditovaným kurzem MŠMT.

Cíle této plavecké školy jsou následující:

• naučit děti zásadám bezpečnosti při pobytu a pohybu na bazénu,
  • přispívat k ochraně zdraví a hygieny dítěte,
  • naučit co nejvíce dětí dobře plavat,
  • zvyšovat fyzickou zdatnost dětí,
  • přispívat k harmonickému rozvoji osobnosti člověka,
  • přiměřeným způsobem zformovat vztah dětí k vodnímu prostředí,
  • vyhledávat talenty a umožnit jim zařazení do plaveckého oddílu.

Po celou dobu výuky plavání je přítomen současně i třídní učitel či jiný pedagog naší základní školy, který během plavání vykonává dohled a je kdykoliv dětem k dispozici. Především se věnuje dětem o přestávce, kdy si odcházejí na toaletu apod. Ovšem děti se cítí jako ryby ve vodě a často je pro pedagogy obtížné plavce z bazénu dostat.

Více o plavecké škole zde: https://www.plavanisraut.cz/o-nas/