Koncert Hudební škatulky - 1. stupeň
Výchovný koncert - Milan Parnahaj - 2.stupeň
Zápis do 1. tříd 2020/2021
Zápis do 1. tříd 2020/2021
Divadlo D5 Krysáci a ztracený Ludvík - 1.st.
Velikonoční prázdniny
Přijímací zkoušky na SŠ a SOU
Přijímací zkoušky na SŠ a SOU
Třídní schůzky 1.stupeň v 15.30
Třídní schůzky 2.stupeň v 15.30
Den otevřených dveří 5.
Zájezd do Vídně - zájemci
Koncert Highvibes - BEZ MASKY

ZÁPIS DO 1.TŘÍD :
bude probíhat bezkontaktně - lze vyplnit elektronický formulář zde:

: https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/zs-jiraskova/KWE015_PrihlaskaZS.aspx#
probíhat bude od 1. do 17.4.
Přihlášky lze posílat rovněž e-mailem, datovou schránkou nebo poštou.
V modré složce škola najdete další informace k zápisu. Po vyplnění formuláře v aplikaci zápisy online je Vaše dítě automaticky přijato.
Rozhodnutí o přijetí budeme skenovat a posílat na Vaši e-mailovou adresu po 17.4., kdy zápisy končí. Originál dostanete po skončení karantény.

PŘESTUP ŽÁKŮ DO 6.TŘÍD
vyplněnou žádost o přestup stačí vyfotit nebo naskenovat a poslat e-mailem na adresu: m.patkova@zs-jiraskova.cz. Rozhodnutí o přijetí pošleme na vaši e-mailovou adresu. Prosím, abyste ji uvedli do žádosti.

ZÁJEZD DO ANGLIE SE PŘESOUVÁ NA ŘÍJEN
ZÁJEZD NA UKRAJINU - ŘEŠÍME ROVNĚŽ PŘESUN
Vzhledem k omezené kapacitě e-mailové schránky školy, budou vyučující využívat také vkládání učiva a studijního materiálu do webové aplikace Bakaláři - složka Dokumenty.

INFORMACE PRO RODIČE ŽÁKŮ 9.TŘÍD - VYDÁVÁNÍ ZÁPISOVÝCH LÍSTKŮ

Vzhledem k nejistému termínu přijímacích zkoušek není nutné v současné době pro zápisové lístky chodit. Až skončí karanténa, tak určitě najdeme vhodný termín na předání zápisových lístků.

Úvod > Plavání > Plavecký výcvik na naší škole

Plavecký výcvik na naší škole

Umět plavat patří k základním gramotnostem. Znalost vodního prostředí od dětských let výrazně snižuje plaveckou negramotnost, čímž snižuje počty utonulých, především dětí a mládeže Proto žáci naší základní školy se s výukou plavání setkávají ve všech ročnících I, stupně i v přípravné třídě v rozsahu 20 hodin v každém ročníku, v přípravné třídě 10 – 20hodin, dle zájmu rodičů.
Výuka plavání je součástí výuky tělesné výchovy v každém ročníku. Ve třetím a čtvrtém ročníku je plavecký kurz hrazen školou a to prostřednictvím ONIV (ostatní neinvestiční výdaje). Výuku v ostatních ročnících hradí zákonní zástupci (rodiče) žáků.

Základním předpokladem pro pěstování vodních sportů je osvojení plaveckých dovedností. Výuka našich žáků probíhá v Plavecké škole AQUA SPORT Vysoké Mýto, která je řádným členem Asociace plaveckých škol s plně kvalifikovanými pedagogy a učiteli plavání s akreditovaným kurzem MŠMT.

Cíle této plavecké školy jsou následující:

• naučit děti zásadám bezpečnosti při pobytu a pohybu na bazénu,
  • přispívat k ochraně zdraví a hygieny dítěte,
  • naučit co nejvíce dětí dobře plavat,
  • zvyšovat fyzickou zdatnost dětí,
  • přispívat k harmonickému rozvoji osobnosti člověka,
  • přiměřeným způsobem zformovat vztah dětí k vodnímu prostředí,
  • vyhledávat talenty a umožnit jim zařazení do plaveckého oddílu.

Po celou dobu výuky plavání je přítomen současně i třídní učitel či jiný pedagog naší základní školy, který během plavání vykonává dohled a je kdykoliv dětem k dispozici. Především se věnuje dětem o přestávce, kdy si odcházejí na toaletu apod. Ovšem děti se cítí jako ryby ve vodě a často je pro pedagogy obtížné plavce z bazénu dostat.

Více o plavecké škole zde: https://www.plavanisraut.cz/o-nas/