Koncert Highvibes - BEZ MASKY
Hravé divadlo - Když jde kůzle otevřít - 1. st.
Právo pro každého - městské kolo - družstva 9.tříd
projektový den v ISŠT - 8.ročníky - výběr
Sportovní den pro MŠ na 1.st.
Sportovní den pro MŠ na 1.st.
Sportovní den 1. stupně
Škola nanečisto - poslední setkání na 1.st
Zájezd do Anglie - zájemci

ZMĚNA V KOMUNIKACI A ZADÁVÁNÍ VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ A DOMÁCÍCH ÚKOLŮ NA 2.STUPNI :
Od května přecházíme na Office 365. Veškeré materiály a komunikace bude probíhat přes MS Teams
Informace, postup a přístupová hesla byly zaslány všem rodičům e-mailem.

PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
 škola umožní od 11.5.
přítomnost žáků ve škole na přípravě na zkoušky ve stanoveném čase a za dodržení daných pravidel - viz Dokumenty
HODNOCENÍ ŽÁKŮ NA
KONCI ŠKOLNÍHO ROKU  - viz Dokumenty

PŘESTUP ŽÁKŮ DO 6.TŘÍD
vyplněnou žádost o přestup stačí vyfotit nebo naskenovat a poslat e-mailem na adresu: m.patkova@zs-jiraskova.cz. Rozhodnutí o přijetí pošleme na vaši e-mailovou adresu. Prosím, abyste ji uvedli do žádosti.

Žáci 5.ročníku naší školy, kteří postupují do 6. ročníku, nemusí podávat žádnou formu písemné ani elektronické přihlášky. Tato přihláška je nutná pouze v případě přestupu z jiné školy.

Úvod > Plavání > Plavecký výcvik na naší škole

Plavecký výcvik na naší škole

Umět plavat patří k základním gramotnostem. Znalost vodního prostředí od dětských let výrazně snižuje plaveckou negramotnost, čímž snižuje počty utonulých, především dětí a mládeže Proto žáci naší základní školy se s výukou plavání setkávají ve všech ročnících I, stupně i v přípravné třídě v rozsahu 20 hodin v každém ročníku, v přípravné třídě 10 – 20hodin, dle zájmu rodičů.
Výuka plavání je součástí výuky tělesné výchovy v každém ročníku. Ve třetím a čtvrtém ročníku je plavecký kurz hrazen školou a to prostřednictvím ONIV (ostatní neinvestiční výdaje). Výuku v ostatních ročnících hradí zákonní zástupci (rodiče) žáků.

Základním předpokladem pro pěstování vodních sportů je osvojení plaveckých dovedností. Výuka našich žáků probíhá v Plavecké škole AQUA SPORT Vysoké Mýto, která je řádným členem Asociace plaveckých škol s plně kvalifikovanými pedagogy a učiteli plavání s akreditovaným kurzem MŠMT.

Cíle této plavecké školy jsou následující:

• naučit děti zásadám bezpečnosti při pobytu a pohybu na bazénu,
  • přispívat k ochraně zdraví a hygieny dítěte,
  • naučit co nejvíce dětí dobře plavat,
  • zvyšovat fyzickou zdatnost dětí,
  • přispívat k harmonickému rozvoji osobnosti člověka,
  • přiměřeným způsobem zformovat vztah dětí k vodnímu prostředí,
  • vyhledávat talenty a umožnit jim zařazení do plaveckého oddílu.

Po celou dobu výuky plavání je přítomen současně i třídní učitel či jiný pedagog naší základní školy, který během plavání vykonává dohled a je kdykoliv dětem k dispozici. Především se věnuje dětem o přestávce, kdy si odcházejí na toaletu apod. Ovšem děti se cítí jako ryby ve vodě a často je pro pedagogy obtížné plavce z bazénu dostat.

Více o plavecké škole zde: https://www.plavanisraut.cz/o-nas/