Úvod > Škola > Aktuality > Sobotní výlet ŠD

Sobotní výlet ŠD

5.10.2019

Africké dobrodružství si užily děti a vychovatelé ze školní družiny při ZŠ Jiráskova v rámci tradičního podzimního výletu. Společně jsme se vydali do Muzea Emila Holuba v Holicích. U příležitosti oslav místního muzea, se nám naskytla příležitost, zhlédnou dokument o zakladateli, prohlédnout si všechny exponáty zblízka, plnit naučné hry a vyrobit si náramek na památku.

Jaký by to byl ale výlet, abychom si neužili pořádné túry. Co však počasí nechtělo? Ne a ne přestat pršet! I přes nepřízeň počasí jsme se vydali na dobrodružnou výpravu po okolí Holic. Po překonání „Krokodýlího jezera“ a vzhledem k nepříjemnému dešti, jsme zaveleli zpět k návratu do Muzea.

Tam naše dobrodružství zakončilo vystoupení rodilých mužů z Keni, kteří nás obohatili zajímavostmi o jejich zemi a hlavně hrou na bubny. Energické vystoupení nenechalo nikoho chladným, a každý se rád přidal k tanci, který předváděl jeden z Afričanů.