Úvod > Škola > Aktuality > Návštěva archeologa ve 4.C

Návštěva archeologa ve 4.C

1.6.2021

Žáky 4.C ve škole navštívil archeolog PhDr. David Vích. Vysvětlil jim, co to archeologie vlastně je, čím se zabývá při své práci a jak nachází místa k průzkumu. Další část přednášky byla více praktická. Děti se při ní rozdělily do skupin a každá skupina dostala skutečný historický ,,poklad“ – zajímavý artefakt, např. část keltské sekery, část keramiky atd. Při společné práci pak žáci hledali odpověď na otázky:

,,Co daný předmět představuje? Z jakého materiálu je a jak vznikl? Z kterého období historie daný předmět pochází.“ Všechny skupiny měly k dispozici i PC techniku, na které mohly hledat potřebné informace. Přednáška odborníka všechny děti moc bavila a už se těšíme na její pomyslný vrchol - archeologickou výpravu celé třídy po okolních slovanských hradištích (za doprovodu pana archeologa), která proběhne koncem letošního školního roku.