Vysvědčení
Přírodní zahrada
Revue z kufru - 1. stupeň
Úžasný svět vody - soutěž pro družstva ze 7.tříd na SŠ a VOŠ stavební
8. a 9. třídy "Divadelní učebnice"
Jeden svět na školách - 6. a 7.třídy - filmové představení
Svět kolem nás - "Čina" - celý druhý stupeň

images.jpg

Vítáme všechny školáky po jarních prázdninách. Během prázdnin probíhaly ve škole stavební i zkrášlovací práce, tak ať se vám ve vylepšeném prostředí líbí.

Zápis do 1. tříd se koná v dubnu, v termínu 3. a 4. 4. 2020

Úvod > Škola > Aktuality > Čerování na 1. stupni

Čerování na 1. stupni

5.12.2019

Ve čtvrtek 5. 12. se uskutečnilo tradiční čertování na 1. stupni. Postupně se tak všechny ročníky vystřídaly v tělocvičně, které se proměnilo na peklo. Žádný žák v pekle nezůstal, naopak každý si odnesl malou sladkost.

Postřehy žáků:

No bála jsem se. A to hlavně, když zazvonilo na 4. vyučovací hodinu a já věděla – tak a jdeme. V tělocvičně se otevřely dveře a tam stál Mikuláš. Andílky měl taky. Mikuláš se zeptal úplně potichu „Zlobíte? Jste hodní? Zlobíte doma?“ Mluvil strašně potichu, většina z nás se bála, takže každý z nás odpovídal taky strašně potichu. Nakonec se úplně potichoučku zeptal „Bojíte se čertů?“ Kluci potichu řekli, že ne. My holky se přiznaly, že ano. Mikuláš zaklepal berlí a z nářaďovny vyběhli čerti. Strašně jsem se lekla, ale rychle jsem se uklidnila. Tento rok nebyli čerti tak strašidelní jako minulý rok. Přesto mě zatáhli do pekla /moje mamka jim řekla, že jsem zlobila/. Tam mě malinko pomalovali a pak už jsem si šla projít čertovskou překážkovou dráhu. Moc se mi to líbilo.

Anna Dejdarová, 4.A

Bála jsem se, že čerti budou strašidelní. Minulý rok to bylo hodně strašidelný, protože čerti měli ošklivý masky. Tenhle rok to bylo dobrý. Čerti byli hodně chlupatí a samá špína. Ale vlastně byli roztomilí. Když Mikuláš zaklepal berlou a přivolal čerty, hodně jsem se lekla, ale do pekla mě nevzali. Jenom nás načernili a pak jsme šli běhat po dráze, kterou pro nás připravili. Dostali jsme perník a nějaký sladkosti a moc mě to bavilo.

Anna Salášková, 4.A